Publikáció: 2016. június 8. szerda
Május 24.-én nyílt a Vitkovics Alkotóházban a III. Egri Tematikus Tárlat.
Az Ime az ember
című kiállítás fődíját, az Eszterházy Károly Főiskola Vizuális Művészeti Intézet hallgatója, Sós Ildikó nyerte el. Eredményéhez gratulálunk!
Csak legyek jelen én és a vászon, és beszéljen az minden más helyett
címmel
riport készült az alkotóval
Lehet-e művésznek és vállalkozónak is lenni egyszerre? Összeegyeztethető a két életstílus? Miről álmodik az a lány, aki több díjazott festménye után, a III. Egri Tematikus Tárlat, az Íme az Ember
című pályázat fődíjaként, lehetőséget kapott egy saját kiállítás kialakítására? Sós Ildikóval beszélgettem felkészülésről, hobbikról, céljairól.
Mióta érdekelnek a művészetek?
Tulajdonképpen már egészen kiskorom óta, bár ez kissé közhelyes. Amikor kicsi voltam, akkor a családban nagynéném és egy távoli rokonunk is foglalkozott festészettel, rajzolással amatőr szinten, és apukám is sokat rajzolt nekem. Amikor aztán általános iskolába írattak be a szüleim, érdeklődésem miatt nem volt kérdés, hogy rajz tagozatos osztályba kerülök, ahol 6 évig jártam az iskolai rajzszakkörbe.
Ezek után, hogyan került sor a Képi ábrázolás szakra az Eszterházy Károly Főiskolán?
Az általános iskola után elhagytam Jászberényt, ahol születtem, így kerültem egészen fiatalon Egerbe, ahol alkalmazott grafikusként végeztem négy évvel ezelőtt. Már akkor eldöntöttem, hogy a későbbiekben vagy textillel vagy festészettel szeretnék foglalkozni. A grafikával nem igazán kerültem összhangba, bár azért a jelenlegi munkáimon ennek nyoma is érezhető véleményem szerint. Mást nem igazán szerettem csinálni és más nem is igazán érdekelt. Az érettségi után az első megpróbáltatás az volt, amikor felvételiztem textil szakra a Moholy Nagy Művészeti Egyetemre. Azonban kiestem, így egy hónap alatt döntöttem el, hogy Debrecenbe utazom. Ott egy évig tanultam divat és stílustervező szakon. Igyekeztem felkészülni a következő felvételire. Debrecent egy év után otthagytam és a felvételi ismét kudarcba fulladt, amikor megpróbáltam. Így kerültem vissza Egerbe. Jelenleg azonban már Képi Ábrázolás Festő szakirány helyett egy másik képzésben vagyok. Ettől a félévtől kezdve Rajz- és vizuáliskultúra, valamint Média, mozgókép- és kommunikáció tanár szakirányon tanulok.
Nem volt egyszerű az idevezető út!
Kicsit kusza, amilyen én vagyok. És még most is, ámbár már utoljára, de ebben az évben is jelentkeztem az Iparművészeti Egyetemre. Egy utolsó próbálkozásra.
Hogyan képzeljünk el egy alkotás készítése közben?
Többnyire magányosan és egyedül, amivel én abszolút tudok azonosulni, ha festésről beszélünk. Minden más tevékenységet szeretek csapatban vagy közösségben végezni. De a festés, mint alkotás az számomra egy olyan metódus, amit szeretek zártan végezni a saját gondolataimmal, terheimmel, dilemmáimmal vagy éppen boldogságommal. Olyankor nem szeretem, ha megfigyelés alatt állok. Tulajdonképpen beszélgetni sem. Olyankor csak legyek jelen én és a vászon, és beszéljen az minden más helyett.
Naponta festesz?
Napi szinten nem. Szeretek magamnak mindenre időt hagyni, ilyen a festés is. Mivel sok mindent szeretek csinálni és sok mindennel foglalkozom, ezért vannak időszakok, amikor napi szinten, de van amikor hetekig vagy hónapokig sem fogok ecsetet. Ez időszaktól függ. Persze eddig a iskolának is nagy szerepe volt abban, hogy ezek az időszakok így működjenek, hiszen félévente mindig volt teregetés, kipakolás, amikor meg kellett mutatnunk az adott időszakban készült munkáinkat. Ebben a félévben azonban már magamnak jelöltem ki azt az időszakot, amikor festeni tudok. Hiszen heti szinten nem tudtam beosztani, hogy jusson időm rá.
Mi az, ami még foglalkoztat a festészet mellett?
Több, mint két szakot vinni és összeegyeztetni nem könnyű, ebbe nekem is belekellett szoknom 2,5 év után. A festészet mellett szeretek ékszereket készíteni, illetve a textiltől sem távolodtam el teljesen, így a tervezés is érdekel. Most leginkább a táskatervezés. De később szívesen tanulnék üzleti területen is. Így talán, ha úgy adódna akkor mindenképpen könnyebb lenne egy vállalkozást vezetni. Már három éve vezetek egy online second-hand boltot. Üzletet is szívesen nyitnék, ha nem, a saját márkámat hoznám létre.
Meglepő, általában a művészek nem szeretik az üzleti világot.
Vagy csak nem beszélnek róla.
Mesélj nekem egy kicsit a decemberben meghírdetett pályázatról. Mi volt a kiírás, feltétel, határidő?
A pályázatot itt Egerben a Vitkovics Alkotóház írta ki még decemberben és ez már a III. Tematikus Tárlat volt, amely megrendezésre került a városban. “Íme az Ember” címet kapta a tárlat, melyre Heves és azt hiszem Borsod megyéből pályázhattak alkotók. Inspirációként Weöres Sándor verseiből lehetett ihletet meríteni, de természetesen ez nem volt kötelező. Bárki, bármilyen munkával nevezhetett, nem kellett alkalmazkodni a versekhez. Szabad beadásos rendszerben, pályázati lapok beadásával lehetett leadni az alkotásokat.
Minek vagy kinek köszönhető, hogy pályáztál?
A Vitkovics Alkotóház már korábban is írt ki pályázatokat, melyekre akkor is többnyire jelentkeztem. Legutóbb a Heves Megyei Amatőr Tárlat került megrendezésre, ahol szintén beválogatták három munkámat. Korábban pedig még 2010 körül (középiskolás éveim alatt) szintén bekerült egy akvarell munkám az akkori Heves Megyei Amatőr Tárlatra, akkor díjazásban is részesültem. A mostani tárlatra beadott munkám egy korábbi alkotás volt, amit még tavaly készíttem el, 2015-ben.
Korábbi alkotással is lehetett pályázni?
Az alkotás egy sorozat része, amiből ideiglenesen kiemeltem. Általában a pályázatoknál csak annyi megkötés van, hogy 1-2 maximum 3 évnél ne legyen korábbi. De ez változó, van ahol abszolút nincs ilyen megkötés. Ahogy írtam, nem kellett feltétlenül a versekhez igazodni, így lehetett korábbi alkotást is beadni. Itt igazából a tematika vagy a téma fontos, többnyire. Ha abba beleillik, akkor az már részben jó. De azért ennél nyilván több kritériumnak kell megfelelnie. A munka az előző évben készült, de visszamenőleg csak körülbelül fél éves, ha megakarom állapítani a korát.
A pályázott alkotásoknak meg kellett felelniük a tematikának, de a művészetben mindenki számára más jelentéssel bír egy festmény, mégis hogyan lehet őket kategorizálni?
Én azt gondolom ez sokszor csak formalitás, a szó nemes értelmében, részigazságok azonban vannak. A művészetet megfogalmazni sem lehet, tehát ezáltal azt sem, hogy ki mit tekint művészetnek vagy művészeti produktumnak. Ez teljesen szubjektív, ami helyén is van így. Ha nem így lenne, akkor minden elveszne. Ezáltal kategorizálni sem kell. Illetve, aki akar az megteheti, de nem szükséges. Én nem szeretek legalábbis kategorizálni, de ezt a fajta szabadságot mindenkinek meg kell hagyni. A tárlat szempontjából pedig a zsűri is valószínűleg úgy kategorizálta az alkotásokat, ahogy a saját szubjektumán keresztül átélte, átértékelte. De ők tapasztaltabbak, tehát erre a kérdésre ők biztosan pontosabb választ adnának.
Hány alkotással pályáztál?
Jelenleg csak egy alkotással.
Mi inspirált a kép megfestésekor?
Nos, ahogy írtam az alkotás egy sorozat része, aminek az Állatmesék címet adtam. Minden egyes sorozatban szereplő kép a Részlet az állatmesék sorozatból címet viseli. Általában nagyon ösztönösen alkotok, de ebben az időszakban sokat tanulmányoztam a gyermekrajz elemzéssel foglalkozó könyveket, gyakorlatilag kutató munkát végeztem, és gyermekek közelében is sokat voltam. Az egyik helyi óvodába is bejártam már korábban, ahol különböző tematikák alapján rajzoltattam gyerekekkel. Ez nagyon inspirálta akkoriban a munkáimat, de persze ez még jelen van mind a mai napig. A gyermekek számára ugyan is, az állatok jelenléte és az állatkert látogatása az egyik legfelemelőbb boldogság hordozó, élmények és megtapasztalások szempontjából pedig az egyik legfontosabb. Ez a fajta naív, ösztönös alkotásmód, ami a gyerekekből árad az nagyon ösztönző tud lenni. Gyakorlatilag így hozzá állva kíséreltem meg én is létrehozni a munkáimat. Azonban szinte esélytelenül, hiszen a tudat és a tudatosság, a megtapasztalás az egy felnőtt ember életében már kiküszöbölhetetlen. Ezt elérni szinte lehetetlen.
Milyen stílust követtél?
Nem igazán szeretem ezt a szót, nem szoktam követni semmilyen stílust sem, de még azt sem mondhatom teljesen, hogy kialakult volna a saját alkotói világom, már ha van olyan. Vagy olyan ez, mint az élet, csak úgy történik és sodródunk az árral. Az a stílusod, amit akkor, abban a pillanatban csinálsz. Persze szemügyre vesz az ember műveket, alkotásokat, de mindenki a saját metódusai szerint alkot. Ha hasonló is valami az akkor sem ugyan az, nekem ez a véleményem. Ha körvonalaznom kellene jelenleg, akkor az absztrakt és a figuralitás közti mezsgye az, ami érdekel. Folt és vonal találkozása, összemosódása, együttélése.
Milyen anyagok által tudod a legjobban kifejezni magad?
Leginkább most már olajfestékkel szeretek dolgozni, illetve számomra fontos vonal és felületképzés miatt az olajpasztellel is. Szeretek anyagokat is kombinálni a képeimbe. Alkotásaim többnyire vegyes technikával készülnek. Szeretek kísérletezni, innen a kombinálásnak a szerepe, de ez a személyiségemmel is azonos. Korábban azonban festettem akvarellel és páccal is, de kipróbáltam a zománc festék és a pasztell technikai sajátosságait is.
Szerinted miért pont a Te festményed nyerte el a zsűri tetszését?
Nos, erre a kérdésre nem igazán tudok választ adni, hiszen a zsűri tagjait és munkásságukat csak messziről és közvetetten ismerem. Annak viszont sokkal jobban örülök, hogy nagyon sok példa értékű (és remek képzőművész ) múltbéli tanárommal állíthattam ki egy tárlaton, ami számomra már önmagában is elismerés.
Bár tudom, hogy ezt nem illik megkérdezni, mégis kíváncsi vagyok, hogy a te szemeddel nézve mit tükröz a festmény?
Ez egy nagyon nehéz kérdés, de nagyon egyszerűen és általánosan megfogalmazva a kép mindig az alkotóját tükrözi. Valószínűleg ez a kép engem tükröz, átvitt értelemben a saját belső világomat. A saját, belső világ mindenkinek a sajátja, az egyéné. Azt nem könnyű valaki(k) elé tárni. Így jön létre a saját szellemi termék, helyett eredmény. Ez a kép is valami ilyesmiről szól számomra, de mivel minden szubjektív, ezért mások számára hagyom meg ezt a gondolatiságot. Az, hogy mit tükröz a festmény, az legyen a befogadó sajátja.
Jövőbeli terveidről kérdeznélek, de gondolom, hogy a felvételi és a vállalkozás nagy szerepet játszik benne.
Igen, ezek mind nagy szerepet játszanak benne, illetve a tanítás is, ami jelenleg is aktuális a tanulmányaimból kifolyólag, de szeretnék tovább foglalkozni a gyermekrajz elemzéssel is. Ha a tervezés fog előtérbe helyeződni, akkor pedig mindenképpen a táskatervezés csínyját-bínyját szeretném elsajátítatni és a magamévá tenni.
A közeljövőben készülsz-e valamilyen pályázatra vagy esetleg kiállításra?
Pályázni most nem igazán fogok, mert az elkövetkezendő egy hónapban valószínűleg a felvételire való készülés fogja kitenni a mindennapjaimat.
Azonban a közeljövőben két kiállítás is megrendezésre kerül, ahol az én saját és az alkotótársaim munkáit is meglehet tekinteni. Budapesten a Fugában, június 16-án 18:00-tól nyílik a Saját test c. kiállítás, ahol az Eszterházy Károly Főiskola Vizuális Művészeti Tanszéke állít ki. A kiállítást június 27-ig lehet megtekinteni. A másik pedig itt lesz Egerben a Kepes Intézetben, amely a főiskola egyetemmé válása kapcsán nyílik majd július 7-én.
Hogy majd az álom valóra válik? Az a jövő titka, de mi mindenképp szorítunk neki. Addig is látogassanak el a budapesti Fugába vagy az egri Kepes Intézetbe és engedjék, hogy a festmények által egy új világba csöppenjenek. /Portik Tímea | 2016. június 08./
http://palettaonline.hu/arter/csak-legyek-jelen-en-es-a-vaszon-es-beszeljen-az-minden-mas-helyett
Kiállítás a Projekt Hetek alkalmából megvalósult alkotásokból
A negyedik évfolyamos osztatlan tanár szakos hallgatók kiállítása
Dr.Habil Balázs Péter képzőművész egyetemi docens, a KMI Képzőművészeti tanszék oktatójának előadása / A "Szellőztető" eseménye
Az Új Művészet szeptemberi számában megjelent a Képzőművészeti és Művészetelméleti Intézet oktatójának, Dr. Boros Lilinek a cikke a Képzőművészeti Tanszéken készült diplomamunkákról. Szeretettel ajánljuk olvasásra!
Kopacz Kund, a KMI Képzőművészeti Tanszék oktatója a kiállítók között / Az FKSE eseménye
A Képzőművészeti Tanszék harmadéves grafikusművész szakos hallgatóinak művésztelepi kiállítása -
Kótai Tamás és Ferenczy Zsolt a Képzőművészeti és Művészetelméleti Intézet Képzőművészeti Tanszék oktatóinak szabadtéri munkái
Kisterem @ Art Market Budapest 2021
Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Képzőművészeti és Művészetelméleti Intézet Képzőművészeti Tanszék, és a Magyar Képzőművészeti Egyetem Festő Tanszék hallgatóinak, a Magyar Festészet Napja keretében rendezett közös kiállítása.
Sárréti Gergely a KMI Képzőművészeti Tanszék oktatója a kiállítók között
LIPKOVICS Péter kiállítása a MAMÜ Galériában
KOVÁTS NIKOLETTA és LIPKOVICS PÉTER kiállítása A pécsi Nádor Galéria eseménye
-Szellőztető-, címmel előadás sorozatot indít a Képzőművészeti és Művészetelméleti Intézet, a képzőművészetről, az épített, és az elgondolt világról
Kocsis Katica írása a kultura.hu oldalon
TÖRTÉNETEK VADÁSZATRÓL, TERMÉSZETRŐL / A LUDWIG MÚZEUM RENDEZVÉNYE
Szeretettel meghívjuk Fábián Erika és Sági Gyula Személyes absztrakciók című kiállításának megnyitójára.
Az Ars Sacra Fesztivál keretében a Képzőművészeti és Művészetelméleti Intézet Képzőművészeti Tanszék festő hallgatóinak kiállítása a Líceum aulájában.
Online konferencia!
Kiállítás és festmény avatás a Gizella Malomban
Progresszió, abszurditás és kunstkammer
Molnár Zsolt kiállítása a Kisterem Galériában
Június 3. csütörtök délután 2 órától látogatható az acb Attachment legújabb kiállítása.
Frissen végzett hallgatóinkat díjazták!
Horváth Rita a youngart Porsche Képzőművészeti Ösztöndíj egyik nyertese
Lee Taguchi, Maha Berrami és Dylnur Galymbekova munkáit bezsűrizték az Istanbul Aydın University Faculty of Fine Arts által szervezett International Student Biennial kiállítására.
Oktatónk, Dr. Lenkey-Tóth Péter DLA egyetemi docens sikeresen habilitált!
MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ
Oktatóink a résztvevők között
Kőváry Zoltán klinikai szakpszichológus, és Milotai Anna természetművész beszélgetése
Online "Manthan" a series of talks to stay connected
aqb, ProjectSpace – Mátrai Erik: „Ellipszisek”
Interjú Milotai Anna Máriával
Beszélgetés Gallai Judit Ágnessel és Ferenczy Zsolttal
Klapka Nikolett Téboly című munkája első helyezett lett a MAT2020 pályázaton!
című kiállítása az art quarter budapest szervezésében
Az Eszterházy Károly Egyetem friss diplomás, festő szakos hallgatóinak kiállítása, a Magyar Festészet Napja keretében
Horváth Dániel festőművész kiállítása, Dr. Széplaky Gerda, Csendélet - Mérték nélkül, Műbírálat
Kiállítással ért véget a Hajdúnánási Ifjúsági Művésztelep
Volt hallgatónk kiállítását ERŐSS István képzőművész nyitja meg a MAMŰ Galériában
A Képzőművészeti Tanszék tavaszi ITDK fordulója május 13.-án került megrendezésre.
A művésszel Sándor Emese beszélget
Az Eszterházy Károly Egyetem Képalkotás (festészet, természet-művészet), és Grafikusművész szak rajz előkészítője
Megjelent oktatónk, Dr. Habil Erőss István egyetemi tanár Természetművészet című könyve farszi nyelven.
Az UniEszterházy - EKE Bölcsészettudományi és Művészeti Kara november 27-én Kari TDK napot szervezett a Líceumban.
Válogatás a Képzőművészeti Tanszék II-III. éves képalkotás, festő szakos hallgatók munkáiból.
Megnyílt a MAT - a Heves Megyei Amatőr Tárlat
Albertus Charles Andre Tanama indonéz grafikusművész előadása, és workshop
Yoga Budhi Wantoro szobrászművész előadása a kortárs indonéz szobrászatról.
Horváth Dániel kiállítása a Karinthy Szalonban
A Képzőművészeti Tanszék II. és III. évfolyamos képgrafikus hallgatóinak kiállítása a Hallgatói Galériában
Válogatás a Képzőművészeti Tanszék II.éves festő csoport hallgatóinak munkáiból
A joint exhibiton by the Department of Fine Arts, EKE and the Faculty of Music and Visual Arts., University of Pécs
Közös kiállítás a Képzőművészeti Tanszék, és a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar hallgatóinak munkáiból
Sikeresen habilitált Dr. Habil Ferenczy Zsolt DLA oktatónk
MISKOLC ELSŐ FÉNYINSTALLÁCIÓJA: A FÖLD
A beszélgetést az Intézet tanára, Balázs Kata művészettörténész készítette.
Kótai Tamás kapta Szeged város díját
Az egri Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet Képzőművészeti Tanszék hallgatóinak diploma kiállítása
Izgalmas beszélgetés jelent meg Mátrai Erik oktatónkkal a Papageno című kulturális magazinban Jézus Krisztus a legnagyobb installációs művész címmel.
Cluj címmel nyílik kiállítás a Hallgatói Galériában
Előadás a Mexikóban megrendezett Global Nomadic Art Project 2019 eseményeiről.
Kiállítás a Noszvaji Művésztelepen készült hallgatói munkákból
A HOM-Miskolci Galéria Alkotóháza grafikai hagyományainak felfrissítésére a Rzseszówi Egyetem Művészeti Karának oktatóival egy rendhagyó workshopra vállalkozott
Lezárult a FASHION STREET, a Bartók Béla Boulevard és az ArtHungry „Tales / Art / Fashion“ művészeti pályázat-sorozat első, festőművészekhez szóló felvonása.
Kakas Olívia, Víziók című kiállítása nyílik Gyöngyösön, a Károly Róbert Campus szervezésében
Az Eszterházy Károly Egyetem Képalkotás (festészet, természet-művészet), és Grafikusművész szak rajz előkészítője
2019. január 22-én MAPPANÉZÉSsel és PORTFOLIÓKONZULTÁCIÓval egybekötött NYÍLT NAPot tartunk a KÉPZŐMŰVÉSZETI TANSZÉKen.
A minden évben más helyszínre szervezett nemzetközi természetművészeti projektet 2019-ben Mexikóban rendezik meg január 12 és 26 között.
A 2018. december 20-án megtartott évzáró egyetemi ünnepségen Ványai Magdolna, a Képzőművészeti Tanszék oktatója Eszterházy Károly Emlékérmet kapott.
Kiállítás az I. PART természetművészeti szimpóziumon készült munkákból
Erőss István, a Vizuális Művészeti Intézet Képzőművészeti Tanszék tanárának Természetművészet című előadása
Megnyílt a XXIV. Miskolci Téli Tárlat.
HORVÁTH Fanni és TÓTH Vivien a Vizuális Művészeti Intézet Képzőművészeti Tanszékének harmadéves képgrafikus szakos hallgatói
SIKLÓDI Fruzsina és LUKÁCS Máté, a Vizuális Művészeti Intézet, Képzőművészeti Tanszék első éves festő szakos hallgatóinak kiállítása
2018. december 4-én BEMUTATÓKkal, MAPPANÉZÉSsel és KONZULTÁCIÓval egybekötött NYÍLT NAPot tartunk a KÉPZŐMŰVÉSZETI TANSZÉKen.
Mayer Éva képzőművész, a VMI Képzőművészeti Tanszék oktatója tudományos és művészeti tevékenysége elismerésekent MAB Tudományos Díjban részesült
A nagy sikerű 5. Székelyföldi Grafikai Biennáléról sugárzott műsorban megszólalnak oktatóink
Töredékszavak címmel nyílt kiállítás tegnap a Párbeszéd Házában
A VMI Képzőművészeti Tanszék oktatója, Kopasz Tamás Munkácsy-díjas képzőművész Válogatás c. kiállítása október 25-én délután fél kettőkor nyílik Békéscsabán, a Munkácsy Emlékházban
A VMI Képzőművészeti Tanszékének oktatója, Mayer Éva grafikusművész nyerte a Pulzus Művésztelep díját Bevésődés 1 és 2 című alkotásaiért.
A kiállítás az alkotó 2012 és 2017 között a Magyar Képzőművészeti Egyetem Doktori Iskolájában végzett tanulmányaihoz kapcsolódik
Herman Ottó Múzeum-Miskolci Galéria XXIV. Téli Tárlata decemberben nyílik
Október 13-án nyílik az 5. Székelyföldi Grafikai Biennálé kiállítása
Válogatás az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet festő szakos hallgatóinak munkáiból
Az EKE VMI oktatója, Kótai Tamás képzőművész Szabadulási kísérlet c. kiállítása október 5-ig látható az Újlipótvárosi Klub-Galériában (Tátra utca 20/b)
Tárlatvezetést tart a művész és H. Szilasi Ágota művészettörténész szeptember 27-én 17 órakor a Ziffer Sándor Galériában
Kiállítás az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet festő szakos hallgatóinak a Tiszafüredi Művésztelepen készült munkáiból.
2018. szeptember 20-án 18 órakor nyílik a budapesti Galéria 13\'ban Pusztulás vagy tisztulás 0.2 címmel
Tragikusan fiatalon elhunyt kiváló festőnövendéke előtt tiszteleg ezzel a posztumusz tárlattal az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézete.
A kurátorok magyar festők három generációjának munkáiból válogattak a közel kétszáz festményt felvonultató, meghívásos kiállításon.
Idén 19. alkalommal szervezték meg Dunaszerdahelyen a Nemzetközi Művésztelepet
Az egri Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet Képzőművészeti Tanszék hallgatóinak diplomakiállítása
BÖLCSŐK I KOLÍSKY I CRADLES
A Képzőművészeti Tanszék hallgatójának, Sós Ildikónak nyílik egyéni kiállítása a Vitkovics Házban.
Virág Fruzsina SPACEAN című kiállítása
Plusz 4 nap áll a hivatásos képzőművészek és képzőművészeti egyetemi hallgatók rendelkezésére, hogy jelentkezzenek az 5. Székelyföldi Grafikai Biennáléra. A szervezők március 30. helyett április 3. éjfélig (UTC+2) várják a pályamunkák digitális reprodukcióit.
kiállítás az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet másodéves festő szakos hallgatóinak munkáiból.
„A vértől rosszul voltam, így el sem tudtam képzelni, hogy orvos legyek” — beszélgetés F. Balogh Erzsébet festőművésszel
Intézetünkben végzett hallgató is a Derkovits Gyula képzőművészeti ösztöndíjasok között!
Készülj a felvételire, jelentkezz időben, hogy bebiztosítsd a helyed!
Január 23-án MAPPANÉZÉSsel és KONZULTÁCIÓval egybekötött NYÍLT NAPot tartunk a Képzőművészeti Tanszéken
A Képzőművészeti Tanszék oktatójának kiállítása Rómában
Czigándy Varga Sándor szobrászművész, Vargáné Kőrösi Viktória festőművész, és Kőrösi Klaudia festőművész kiállítása
A című a Magyar Képzőművészeti Egyetem és az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézetének frissen végzett festőművészeinek kiállítása
Az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézet festő szakirányos hallgatóinak kiállítása
Az Eszterházy Károly Egyetem Vizuális Művészeti Intézetének másodéves festő és grafikus szakirányú hallgatóinak kiállítása, 2017 február 7., Vitkovics Alkotóház Széchenyi utca 55., Eger
Brigitta Katyina animációja a GREEN-GO videós-animációs pályázatán, az Art Naturally kategóriájában elnyerte a Zsűri első díját! Gratulálunk!
Eszterházy Károly Főiskola Vizuális Művészeti Intézet, Képzőművészeti Tanszék kiállítása
Természetművészet Park megnyitó Márokföldön. Az országban egyedülálló kezdeményezésként „Ártjáró névvel Természetművészet Park nyílt az elmúlt hétvégén, Márokföldön.
dén Baráth Nóra festőművész, Brückner-Szalóky János multimédia-művész, Gaál Endre Miklós szobrászművész, Horváth Dániel festőművész, Lenkey-Tóth Péter festőművész, Ludman Éva multimédia- és festőművész, Nagy Csilla multimédia-művész, Szegedi Csaba Béla festőművész, valamint Vati Era multimédia- és festőművész részesült az ösztöndíjban.
Dr. Lipp Mónika művészettörténész előadása